Zalogowany jako: .   Wyloguj się
Strona 1 z 3  

Prawidłowa długość członka – czyli jaka?

Zobacz artykuły na temat:orgazmpenisseks
Jaka powinna być długość członka? Ile wynosi średnia długość członka? Czy istnieje pojęcie „odpowiednia długość członka”? Co liczy się bardziej – długość czy grubość członka? Czy długość penisa rzeczywiście ma znaczenie dla jakości życia seksualnego? Co powinnaś wiedzieć o rozmiarze męskiego członka.

Kolczyk w penisie - czy warto?/fot. Fotolia

Prawidłowy rozmiar członka

„Czy mój członek ma prawidłową długość?” – to pytanie pojawia się w głowie każdego mężczyzny przynajmniej raz w życiu. Świadomość tego, że pod względem wielkości przyrodzenia nie odstaje on od statystycznej czołówki, ma niebagatelne znaczenie dla męskiej psychiki. Wielkość penisa to dla facetów być albo nie być – jeśli zabraknie kliku centymetrów do standardu, mężczyzna może poważnie strącić wiarę w siebie i zamknąć się na kontakty seksualne (dlatego, drogie panie, warto czasami ugryźć się w język).

Przewrażliwienie na punkcie swojej męskości tłumaczy fakt, że mężczyźni z natury są ciekawi, co inni faceci mają w spodniach (historie o porównywaniu swoich członków w szkolnych toaletach są już legendarne!). Na szczęść twój partner nie będzie musiał zaglądać swoim kolegom w spodnie, bo wszystkiego  dowiedzie się od swojej oświeconej partnerki. Oto, co powinnaś wiedzieć o rozmiarze męskiego członka.

Rozmiar statystyczny

Jedne z pierwszych badań poświęconych długości męskiego członka przeprowadził w latach 1938-1963 amerykański Instytut Kinseya. Według danych z 1948 r. średnia długość członka u mężczyzn w wieku 20–59 lat w stanie zwiotczałym wynosiła 9,70 cm, po wyprostowaniu - 16,74 cm i od 12,7 do 16,5 cm w stanie erekcji. Przeciętny obwód członka w stanie erekcji wynosił 10-12,5 cm. Wyniki nie były jednak wiarygodne, ponieważ dane uzyskano na podstawie ankiety, w której mężczyźni sami podawali wymiary swojego przyrodzenia.

Mimo to przez wiele lat powoływano się na wyniki badań Instytutu Kinseya i za średnią długość członka w erekcji u białego mężczyzny przyjmowano 16,5 cm. Jednak późniejsze badania przeprowadzone w warunkach klinicznych przez personel pokazały, że przeciętna długość członka jest mniejsza i w stanie wiotkim waha się od 8,60 do 9,22 cm, wyprostowany od 8,98 do 12,5 cm i w stanie erekcji od 12,7 do 15,7 cm.

Zobacz także: 15 trików Kamasutry, które wzmocnią wasz orgazm

Jak na tle tych wyników wypadają Polacy? Całkiem imponująco! Według raportu "Seksualność Polaków 2011", opracowanego przez seksuologa prof. Zbigniewa Izdebskiego, deklarowana przez badanych respondentów średnia długość członka to 17,26 cm. W porównaniu z wynikami sprzed 10 lat, członek przeciętnego Polaka wydłużył się o prawie 5 cm!


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Kuchnia Anny Jurksztowicz: surówka z kapusty

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 78
dodano: 08:47 2016-04-29 przez: ~gość (188.162.*.*)
Tabletki na powiększenie penisa - http://bit.ly/16khBsc Używam go tylko przez 6 tygodni. Mój penis jest 2 cm większy.
dodano: 13:45 2016-04-23 przez: ~likaon (83.23.*.*)
Średnia się wydłuża bo coraz wiecej Polaków stosuje Phallomax by właśnie powiększyć sobie.
dodano: 00:14 2016-04-17 przez: ~gość (81.190.*.*)
nie masz za chudego.uzyj masci voltaren a zobaczysz efekt
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter